• 08:00 - 18:00

  • Pazartesi - Cumartesi

Dış Cephe - Kompozit - Cebeciler Plastik ve Alüminyum Doğrama

Dış Cephe - Kompozit

Kompozit paneller son teknoloji ile üretilmiş olup, modern yapılarda kullanılan ve en çok tercih edilen yapı elemanlarından birisidir. Dış cephe kaplama kompozit her türlü bina yapılarında yeni bir görünüm ve modern tarzlar üretilmesine katkı sağlar.

Binaların iç ve dış yüzeylerinde rahatlıkla kullanılan ve alüminyum malzemeden yapılan kompozit panelleri sıklıkla tercih edilir. Alüminyum kompozit dış cephe kaplama panelleri iki yüzlü alüminyum levhalarla kaplı içi polietilen dolgulu kompoze levhalardan oluşmuştur. Hekim yapı firması birçok renk çeşidinin yanı sıra ahşap ve granit gibi dekoratif desenli mimari estetiği tamamlayıcı cephe kaplamaları kullanmaktadır.

image

Kompozit levhaların en önemli özelliklerinden ilki alüminyum olmalıdır. Diğeri kolay şekil verilmesidir. Son olarak ise; titreşim ve emme özelliğine sahip olup, korozyona karşı dayanaklılık göstermelidir. Bu nedenle; tercihini alüminyum kompozitlerden yana kullananlar sayılan tüm özelliklere sahip olur.

image

Alüminyum kompozit levhalar hafif, sağlam ve esnektir. Düz yüzeyler sağlar ve diğer yapı elemanlarını destekleyici özelliktedir.Bu nedenle tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Kompozit panel kaplama sistemleri hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları edinmiştir. Eski yapıların restorasyonuna ya da yeni yapıların mimarisine yönelik zengin biçimlendirme sunmaktadır. Binalara hem estetik görünüm kazandırırken hem de rahatlıkla kullanabilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir. Hekim yapı firmasında renk yelpazesi oldukça geniştir. Standart bir çok rengin yanı sıra ahşap, granit gibi dekoratif desenli kompozit levhaları da bünyesinde bulundurur.