• 08:00 - 18:00

  • Pazartesi - Cumartesi

Fotosel Kapı - Cebeciler Plastik ve Alüminyum Doğrama

Fotosel Kapı

Otomatik kapı sistemleri toplu alanlarda bolca kullanılan geçiş sistemlerinden biridir. Özellikle kalabalık insan topluluklarının giriş – çıkış yaptığı bina, gar gibi alanlarda kullanılırlar.

Günümüz teknolojisinde artık zaman geçtikçe insanların daha rahat etmeleri sağlanması açısından birçok değişik yeni ürün çıkmaktadır. Otomatik olan kapılarda bunlardan bir tanesidir. Birden çok avantajı vardır. Bu sebeple kullanım alanları giderek genişlemektedir. Avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;.

image
  • Güvenli
  • Kolay Kullanım
  • Uzun Ömür

Aynı zamanda geçişin kolay bir şekilde yapılmasını sağlar. Geçiş sisteminin pratik ve hızlı olması, kalabalık mekanlarda kritik özelliklerden biridir. Mekandaki ısıyı korur. Uzun süre açık veya kapalı kalmayan yapı içerisinde hava sirkülasyonu olmasını sağlar. Böylece mekan havasız da kalmaz, ısı kaybı da yaşanmamış olur. Bu anlamda enerjiden de tasarruf sağlar.

image

Ayrıca, dikkat çeken özelliği güvenliği arttırmasıdır. Giriş ve çıkışın ayrı olduğu binalarda iki kapının amacının dışında kullanılmasını önler. Tek taraflı kullanıldığında güvenlik noktaları da ürüne göre yerleştirilir ve mekana giriş – çıkış yapan kimselerin kontrolü kolaylıkla sağlanır. En önemli özelliği ise engelli vatandaşlar tarafından da rahatça kullanılabilir. Otomatik kapı gelen kişiyi algılama yolu ile çalıştığından, engelli bireylerin giriş çıkış işlemleri içinde kolaylıkla kullanılabilir. Bu özellikle kamu binaları için çok büyük avantaj sağlamaktadır. Kapı otomatik oluşu ile temas en aza indirilir. Temasın az olması hastane, sağlık ocağı ve laboratuvar gibi alanlarda hastalıkların bulaşmasını ve çoğalmasını önler.